KORE FESTİVALLERİ

KORE FESTİVALLERİ

Yeongdeungpo Yeouido Bahar Çiçeği Festivali
Seul’deki bahar çiçek festivalleri arasında en büyüğü olan ‘Yeongdeungpo Yeouido Bahar Çiçekleri Festivali’nde, meclis binasının arka tarafında kalan Yeouiseoro merkez olmak üzere kiraz çiçeği, açelya, hor çiçeği gibi açmış bahar çiçeklerinin zevkini çıkarabilirsiniz. Bunun dışında çeşitli performansların ve sokak lezzetlerinin keyfine varabilirsiniz. Nisan ayında düzenlenir ve gece manzarası da görülmeye değerdir.

Yeongdeok Kar Yengeci Festivali
Kore’nin kar yengeci ile ünlü Yeongdeok’ta düzenlenen bir yemek festivalidir. Yengeç etinin en dolgun olduğu nisan ayında yapılır ve kar yengeci avcılığı, mezat, kar yengeci yeme yarışması gibi muhtelif deneyim etkinlikleri düzenlenir.

Jindo Mucize Deniz Yolu Festivali
Musa Mucizesi’nin Kore versiyonunun görülebileceği
Jeollanam-do, Jindo’nun başlıca bahar festivalidir. Jindo ile Modo arasındaki 2,8 kilometrelik deniz yolunun gelgitte açılması ve karanın ortaya çıkmasıyla başlayan festival, her yıl dört yüz bin turist çekecek kadar popülerdir. Ayrıca Jeollanam-do’nun geleneksel oyunlarını deneyimleme, yemek çarşısını görme gibi olanaklar da mevcuttur.

Boseong Hoş Kokulu Çay Festivali
Kore’nin en büyük çay ekim alanı olan kendi adını taşıyan yeşil çayıyla ünlü Boseong’da ‘çay’ teması çerçevesinde düzenlenen bir ilkbahar festivalidir. Her yıl mayıs ayında düzenlenir. Yemyeşil çay yapraklarıyla bezenmiş güzel Boseong’u görebilirsiniz. Ayrıca çay seremonisi, çay hazırlama tecrübeleri de edinebilirsiniz.

Lotus Feneri Festivali
Buda’nın doğum gününe denk gelecek şekilde her yıl nisan ya da mayıs aylarında düzenlenen Kore’nin en büyük Budist festivalidir. Rengarenk lotus fenerleriyle kaplı Buda heykelleri, Bodhisattvalar ve Budizm’in diğer sembolik heykelleriyle büyük ölçekli bir sokak alayı gerçekleştirilir. Lotus Feneri, 2020 UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası’na da dahil edilmiştir.

Jinhae Gunhang Festivali
Her yıl nisan ayında Changwon, Gyeongnam’da düzenlenen ‘Jinhae Gunhang Festivali’, Amiral Yi Sun-sin’in başarılarını anmak için yapılan bir festivaldir. Şehir merkezini donatan kiraz çiçekleri meşhurdur ve her yıl iki milyondan fazla turistin ziyaret ettiği popüler bir festivaldir.

Gwangyang Erik Çiçeği Kültür Festivali
Jeolla-do’da düzenlenen ilk bahar çiçeği festivalidir. Beyaz erik çiçekleriyle kaplı Erik Çiçeği Köyü ve Seomjingang bölgesinde festival süresince çok güzel vakit geçirebilirsiniz. Erik çiçekleri temalı bir festival olduğu için eriğin kullanıldığı birçok yemek de hazırlanır. Her yıl mart ayında düzenlenir.

İstanbul – Seul
Haftada 5 Uçuş (Pazartesi – Çarsamba – Cuma – Cumartesi – Pazar)
Detaylı bilgi için; 0212 465 2650 numaralı telefonu arayabilir ya da www.koreanair.com adresini ziyaret edebilirsiniz.