Makyaj Dünyasının Taze Yüzü Staz Lindes

Makyaj Dünyasının Taze Yüzü Staz Lindes

“LOS ANGELES SAĞLIKLI YAŞAM BİÇİMİ AÇISINDAN OLDUKÇA ÜNLÜ BİR YER. KENDİMİ OLDUKÇA SAĞLIKLI BESLENEN BİRİ OLARAK GÖRÜYORUM. GLÜTEN VE ŞEKER KULLANIMINDAN KAÇINIYORUM. YAKLAŞIK 10 YILLIK BESLENMEME BAKTIĞIMDA KENDİMİ PESKATERYAN OLARAK TANIMLAYABİLİRİM. DOLABIMDA HERZAMAN BALIK YUMURTA VE YEŞİL SEBZE BULUNDURURUM.”

Bowling oynarken keşfedildin. Bir fotoğrafçı ve Dire Straits grubunun gitarist olan baban Hal Lindes’in izinden giden bir müzik tutkunu olarak, bize boş zamanlarında neler yaptığını anlatabilir misin?

Çalışmadığım zamanlarda Los Angeles’ta bulunan ikinci el giyim mağazalarında kaliteli militer ve deri ceket ararım. Daha çok dışarı çıkma havamda olduğum zaman da yüzmek için kumsala veya yürüyüş yapmak için dağlık alanlara giderim. Akşamları da genelde müzik grubum ile buradaki büyük stüdyoda çalışırız. Annem ve babam sayesinde müzik her zaman hayatımın önemli bir parçası oldu. Çocukluğumda annemle arabayla yaptığımız seyahatlerde annemin favorileri The Everly Brothers, The Cure and Elliot Smith şarkılarını dinlediğimizi hatırlıyorum. Sanırım müziği annemin karnındayken sevmeye başlamışım.Açıkçası yürümeye başladığım andan itibaren Jimi Hendrix’in şarkıları eşliğinde dans edermişim. Fotoğrafçı yanıma gelince; ilk kameramı aldığım zaman olan 13 yaşımdan itibaren her zaman yanımda bir fotoğraf makinesi bulunmuştur. Doğa ve portre fotoğrafı çekmeyi çok seviyorm.

YSL’nin 2016 yılı İlkbahar-Yaz defilesinde görev aldın ve şu anda da markanın yeni makyaj elçisisin. Markaya dair aklında kalan ilk hatıralar nelerdir ve sana göre markanın kadına vermek istediği mesaj nedir?

Öncelikle belirtmeliyim ki YSL Beauty’nin yeni yüzü olmak benim için bir onur. Yıllardır müzisyen olarak kariyerimi sürdürüyordum ancak şimdi kariyerimde yüksek bir noktaya ulaştığımı düşünüyorum. Çocukluğuma dair bazı hatıralarım var ve bunlar markaya olan kalpten yakınlığımı güçlendiriyor. Annemle beraber Paris’i ilk ziyaret ettiğim zamanı hatırlıyorum; çok sayıda birbirinden farklı parfümeride saatler harca, mıştık. En sonunda YSL Paris Eau de Toilette kendime en yakın bulduğum koku olmuştu. Bence şehrin tüm cazibesinin yansımasıydı. Küçük yaşta bile 6o’lı yılların modellerini ve Fransız aktrisleri kendime ikon olarak görüyordum. Hatta kuaföre gidip aynı saç kesimlerini taklit ederdim. Catherine Deneuve ve Betty Catroux, Saint Laurent’in giydirdiği popüler aktrislerdi ve ben her zaman markaya karşı kendimi yakın hissediyordum. Yaşım ilerledikçe markanın erkek ve kadın tarzı üzerinde klasik smokin ve dikim özelliklerini daha çok beğenmeye başladım. Benim için YSL olmak istediğim kişiyi yansıtan markaydı. Saint Laurent’in moda hakkında ifade ettiği sözün cool ve bana oldukça yakın olduğunu düşünüyorum; “Giyinmeyi seviyorum, Modayı önemsemiyorum”. Giyim ve makyajı herzaman çok önemsemişimdir ancak genel trendleri takip etmek yerine kendi tarzımı oluşturmayı tercih ederim.

Günümüzde güzellik kendi ürünlerin ile doğru stili yaratmak olarak Kabul ediliyor. Senin YSL Beauty kahramanların nelerdir ?

Çalışmadığım zamanlarda makyajı oldukça sade bir makyaj tercih ederim.The Baby Doll Kiss & Blush’ın yüzüme renk kattığını ve dudak rengi açısından da güzel olduğunu düşünüyorum. Geceleri eğer müzik ile ilgileniyorsam güçlü ifadeye sahip dudaklar tercih ederim. VERNIS A LEVRES serisi kendi ifadenizi yaratmak için mükemmel. VERNIS A LEVRES classic No. 9 (Rouge Laque) yoğun ve renkli yapısı ile her zaman serinin en sevdiğim ürünü olmuştur. VINYL CREAM No. 401 Rouge Vinyl dayanıklılığı ve saatlerce bozulmayan kalıcılığı açısından iyi bir tercihtir. Eğer parlak ve şeffaf bir görüntü istiyorsam da tercihim POP WATER No. 2 (Rouge Splash) olur.

Bana göre; Yves Saint Laurent’in 2017 ilkbahar katalogu oldukça tatlı ve eğlenceli gözüküyor. Özel ve lüks hissederken aynı zamanda eğlenmek isteyen kadınlar için oldukça mükemmel. The KİSS & BLUS DUO STICK in No. 1 (From Marrakesh to Paris) yanaklara kontür ve dudaklara ombre görünümü vermek için ideal. Renkli göz makyajı için COUTURE EYE PALETTE COLLECTOR (The Street and I) kullanıyorum. Tırnak rengi için favorim LA LAQUE COUTURE in No. 82 (Asp- halt) özellikle bahar ve yaz ayları için oldukça güzel bir renk.

Sağlıklı yaşam ve beslenme hayat tarzları olarak oldukça trend günümüzde. Kendini mutlu, sağlıklı ve motive hissetmek için neler yapıyorsun ?

Los Angeles sağlıklı yaşam biçimi açısından oldukça ünlü biryer. Kendimi oldukça sağlıklı beslenen biri olarak görüyorum. Glüten ve şeker kullanımından kaçınıyorum. Yaklaşık 10 yıllık beslenmeme baktığımda kendimi peskateryan olarak tanımlayabilirim. Dolabımda her zaman balık yumurta ve yeşil sebze bulundururum.

Gün içinde çokfazla su tüketiyorum ve probiyotik, sebze kolajen, balık yağı gibi birçok çeşit besinsel destekleyici kullanıyorum. Bununla beraberYouTube ve Pilates videoları ile formumu koruyorum.

Sahne ışığı altında performans sergileyen biri olarak makyaj seni nasıl daha güçlü gösteriyor bu durumda?

Sahnedeyken ekstra kalın dudak ve göze sahip olmak isterim. Çoğu zaman şarkı söylerken bile bozulmayan ve yoğun görünümü olan Vernis A Levres Vinyl Cream Liquid rujunu kullanırım. Sahne öncesi makyaj rutinimi gerçekleştirmek beni her zaman daha hazır ve güçlü hissettirmiştir. Sahnedeyken de güçlü, özgür ve tuhaf gelecek belki ama huzurlu hissederim. Bazen o anın içinde kaybolurum ve kafamı kaldırıp karşımda kalabalık insan topluluğu gördüğümde bu durum beni şaşırtır.

SON DÖNEMLERDE PODYUMDA CANLI VE DİRİ CİLTLER TERCHİ EDİLİYOR. TOUCHE ECLAT’IN YENİ YÜZÜ OLARAK CİLDİNİN NASIL GÖRÜNMESİNDEN HOŞLANIYORSUN VE BUNUN İÇİN NELER YAPIYORSUN?

Cildimin doğal, diri ve temiz görünmesini isterim. Bana göre mükemmel cilt için nemlendiricinin altında serum kullanmak oldukça önemlidir. Kolay, hızlı olduğu için ve elmacık kemiklerini güzel gösterdiği için Touche Eclat’I seviyorum. Bence Touche Eclat tambir güzellik ikonu ve çantada taşıması oldukça kolay. Yeni Touche Eclat Cushion ise efsanenin devamı olarak değerlendirilebilir ve buğulu-doğal cilt için aranan allık.