MG TÜRKİYE İLK MODELİNİ TANITTI

MG TÜRKİYE İLK MODELİNİ TANITTI

İngiliz kökenli efsanevi otomobil markası MG, Türkiye’deki ilk modelini tanıttı: Yüzde 100 elektrikli ZS EV.

Türkiye’nin en ulaşılabilir yüzde 100 elektrikli SUV modeli olma hedefiyle yola çıkan ZS EV, 7 yıl/150 bin km’lik bataryayı da kapsayan üretici garantisi, NCAP 5 yıldızlı güvenliği, L2 otonom sürüş seviyesindeki MG pilot teknolojisi ve ülkemizde ilk kez devreye alınacak MG Değer Koruma Programıyla öne çıkmayı hedefliyor.

1924’te İngiltere’de kurulan MG, 2019 itibarıyla MG Electric adı altında çok sayıda Avrupa pazarına yeniden giriş yaptı. İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda, İtalya, İspanya, Norveç, İzlanda, Danimarka, Belçika, Lüksemburg, Avusturya, İsveç gibi ülkelerde de satışa sunulan elektrikli MG modelleri rekabetin yoğun olduğu birçok pazarda ilk 10’a girmeyi başardı. MG’nin elektrikli kompakt SUV modeli ZS EV, markanın Avrupa pazarında büyüme planları kapsamında ülkemizde de satışa sunuldu.

Açıklamada bulunan Doğan Trend Otomotiv CEO’su Kağan Dağtekin, “MG’nin ileri teknoloji ürünü ZS EV modelini yoğun ilgiyle karşılandığı Avrupa’dan sonra ülkemizde de satışa sunmaktan heyecan duyuyoruz. Doğan Trend Otomotiv olarak ZS EV’yi ‘Yüzde 100 elektrikliye hiç bu kadar yakın olmadınız’ sloganıyla müşterilerimize sunarak segment lideri olmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.