MİSTİK KATMANDU

MİSTİK KATMANDU

21 yıldan beri Kuzey Hindistan ve Katmandu’ya gezi düzenleyen Fest Travel, 11-22 Kasım tarihleri arasında bölgeye yine tur düzenliyor.

Katmandu, modern hayatın etkileyemediği doğası ve mistisizmin zir- velerinden biri. Katmandu’nun doğal güzellikleri Himalayalar ve mis- tik yaşam biçimi her yıl binlerce insanı Nepal’de buluşturmaya devam ediyor.

UNESCO tarafından dünya miras alanları içerisine katılmış olan Katmandu’nun Durbar Meydanı, 12. ve 18. yüzyıllar arasında Nepal kralları tarafından inşa ettirilmiş saraylar, tapınaklar, mabetler ve avlularla dolu.

Katmandu’nun dini ve sosyal merkezi olan bu meydanda, bizlere farklı gelebilecek fakat farkındalık yaratacak bir yaşamı gözlemlemek mümkündür. Mesela dünyevi her şeyden elini eteğini çekmiş sadece ibadet etmek için yaşayan Sadular, Brahma rahipleri, turistler, sokak- larda dolaşan inekler ve dilencileriyle karışık ve canlı bir atmosfere sa- hip olan sokaklar… Üstelik Katmandu meydanının birçok avlu, tapınak, mabet ve saraylardan oluşması Katmandu’yu ayrıca ilginç kılıyor.

Bir zamanların “City of Love” (Aşk Şehri) olarak anılan Katmandu, geçmiş yıllardan beri sevginin, barışın ve uyumun simgesi olarak görülmüştür.

Sadece Katmandu değil, Hindistan’ın binlerce yıllık doğu felsefesini, inançlarını, tanrıları ve tanrıçaları içine alan mimari zenginliklerinden bazı güzergâhlar da bu gezinin kapsamı içinde.

21 yıldan beri bu bölgeye gezi yapan FEST Travel; UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Hümayun Türbesi, Kutub Minar, Cantar Mantar, Fatehpur Sikri, Agra Kalesi, Tac Mahal, Kacuraho Tapınakları ve Katmandu Vadisi’ni bu özel bölgenin güzergâhları olarak belirledi.

Bu güzergâhları keşfederken binlerce yıllık doğu felsefeleri, yaşam biçimleri, ölü yakma törenleri, ayinler ve mimari zenginliklere tanıklık edeceksiniz.

Farklı bir yaşam deneyimine kendinizi açmak için 11-22 Kasım 2015 tarihleri arasında düzenlenen Hindistan Katmandu gezisini kaçırmayın!

katmandu2