MODANIN YENİ KRALİÇELERİ

MODANIN YENİ KRALİÇELERİ

ALEXANDER MCQUEEN

SARAH BURTON

Tasarımcı Sarah Burton’ın Alexander McQueen markasının sonbahar koleksiyonu için tasarladığı gece elbiseleri gerçekten görülmeye değer! Eski Hollywood tarzındaki elbiseler zengin ve göz alıcı… Günümüzün Hollywood yıldızlarının da dikkatini çekeceğine eminiz.

ftm_2016-3_66-1

MARNI

CONSUELO CASTIGLIANI

Marni markasının kurucusu olan Consuelo Castigliani, sonbahar koleksiyonunda dramatik ve yuvarlatılmış proporsiyonlar, cesur desenler ve iddialı boncuk işlemeleri kullanmış. Bu güçlü koleksiyon, aynı zamanda büyüleyici. Castigliani’nin tasarımları için seçtiği kumaşlar gerçekten de çok özel!

ftm_2016-3_67-1

PRADA

MUICCIA PRADA

Prada defilesinde kat kat farklı kumaşlar ve en üstteki katman olarak da iddialı paltolar dikkat çekti. Muiccia Prada’nın tasarımı olan paltoların pek çoğunun kürk kolları vardı. Bu da iddialı olmaları konusunda etkili… Prada Sonbahar koleksiyonunda çoraplar da, sezonun modasına uygun olarak göze çarpan bir detay oldu.

ftm_2016-3_68-1

RODARTE

KATE VE LAURA MULLEAVY

Mulleavy kardeşlerin Rodarte markası bu yıl 10 yaşına bastı. California’da doğup büyüyen kızkardeşler, bu kadar yıl sonra yine aynı tutku ve aşkla koleksiyonlarını hazırlamışlar. İkilinin 2016/17 Sonbahar Kış koleksiyonundaki dantel patchwork elbiseler gerçekten de görülmeye (ve tabii ki giyilmeye) değer.

ftm_2016-3_69-1

SIMONE ROCHA

Yeni anne Simone Rocha, bu koleksiyonunu hazırlarken anne olmanın verdiği enerjiyi kullanmış olmalı! Podyumda gördüğümüz renkler pembe, lila, altın ve kırmızı tonlardı. Tüm bu renkliliğe rağmen, show’un finali, Rocha’nın Viktoryen tarzda elbiseleriyle gerçekleşti. Hepsi de modaseverler tarafından beğeniyle karşılandı.

ftm_2016-3_70-1

LANVIN

BOUCHRA JARRAR

Yakın zamanda Lanvin’in Alber Elbaz’dan boşalan Yaratıcı Direktörlüğü’ne getirilen deneyimli tasarımcı, Lanvin markası altındaki ilk koleksiyonunu önümüzdeki ilkbaharda sunacak. Bu koleksiyona dair ipuçları verecek olursak, markanın yaratıcısı Jeanne Lanvin’in ‘modern couture’ anlayışına sadık kaldığını söyleyebiliriz. Jarrar, 20 yıllık moda kariyerinde Balenciaga, Christian Lacroix ve kendi adını taşıyan modaevinde ‘minimal elegans’ stilini taşyan tasarımlar yarattı.

ftm_2016-3_71-1