Mücevherde Son Trend

Mücevherde Son Trend

67 yıl önce Kapalıçarşı’da ilk mağazasını açan Kafkas Mücevherat, bugün sektörün Türkiye’deki önemli temsilcilerinden biri.

Bugün Türk mücevher sektörünün önemli temsilcilerinden biri olan Kafkas Mücevherat, 1950 yılında kurulan bir aile şirketi. 67 yıl önce ilk mağazasını Kapalıçarşı’da açan Fazıl Kırgız, kısa sürede markasını mücevher tasarım uzmanlarının örnek aldığı bir kurum haline getirdi. Kapalıçarşı, Nişantaşı, İstinye Park, Zorlu Center ve son olarak Akasya AVM’de olmak üzere beş şube açan firmanın yükselişi bugün de devam ediyor.. Üçüncü kuşağın temsilcileri Billur Tacir Kırgız ve Tolga Kırgız’ın da yönetim kadrosunda yer aldığı Kafkas Mücevherat, kurumsal yapısı ve profesyonel kadrosuyla sektörde önemli bir yere sahip.

Çıkarılan her ürün, uzman tasarım ve üretim ekibi tarafından özenle işlenip kontrol edildikten sonra vitrinlerde yerini alıyor. Sezonda iki ayrı koleksiyon hazırlayan Kafkas Mücevherat, heryıl farklı bir yenilikle karşımıza çıkıyor.

Mücevher sektöründe öncü olan köklü firma, düzenli olarak katıldığı “September Hong Kong Jewellery & Gem Fair /Grand Hall” de yerini alan nadir firmalardan. Kafkas Mücevherat’ın yönetimine devam eden Fuat Kırgız, aynı zamanda İstanbul Kuyumcular Odası Yönetim Kurulu Üyesi olarak da hizmet veriyor.