POPUN YENİ PRENSESİ: ELLIE GOULDING

POPUN YENİ PRENSESİ: ELLIE GOULDING

Kitleleri peşinden sürükleyen İngiliz şarkıcı ve söz yazarı Ellie Goulding, Pantene’in global yüzü oldu. İşte sesi, duruşu ve sıcaklığı ile herkesin kalbini fethetmeyi başaran ünlü yıldız hakkında merak edilenler…

ftm_2016-2_70-1
 
 
ftm_2016-2_71-1
 
 
ftm_2016-2_71-2
 
 
ftm_2016-2_71-3
 
 
ftm_2016-2_71-4
Ellie Goulding etkileyici sesi ile birçok insana göre son yılların en iyi müzisyeni! Calvin Harris’le ortak çalışması olan “I Need Your Love” tüm radyolarda ve televizyon kanallarında o kadar çok döndü ki, şarkıyı duymamak imkansız. Sonra birden müzik dünyasında “Burn” patlaması yaşandı! Ellie sesi, duruşu, sahnedeki rahatlığı ve sıcacık gülümsemesi ile çok özel bir yere sahip. Dört yıla 3 stüdyo albümü, 27 videoklip, 21 single çalışması sığdırdı. Prens William’la Kate Middleton ona o kadar hayran ki düğünlerinde ilk dansı onun şarkısıyla yaptı. Katy Perry, Lorde ve Taylor Swift’in yakın arkadaşı, İngiltere’nin pop prensesi 28 yaşındaki Ellie Goulding 30 Aralık 1986 yılında İngiltere Herefordshire-Lyonshall’da doğdu. 2009’da Polydor Records ile çalışmaya başladıktan sonra ilk kısaltılmış albümü “An Introduction to Ellie Goulding”i yayınlandı. Goulding, 2010’da ilk stüdyo albümü olan “Lights” ile UK Albums Chart’ta birinci sırayı aldı ve İngiltere’de 850,000’den fazla kopyası satıldı. Aralık 2010’da yorumladığı Elton John’un “Your Song” adlı şarkısı İngiltere’de ikinci sıraya yükseldi ve bu şarkıyı 29 Nisan 2011’deki Buckingham Sarayı’nda gerçekleşen Prens William ve Kate Middleton’ın düğününde seslendirdi. 2015’te çıkan yeni şarkısı “Love Me Like You Do”,”Gri’nin Elli Tonu” adlı filmde kullanılmak üzere seslendirildi. Bu yılki Victoria’s Secret defilesinde sahne alan güzel yıldız, her geçen yıl kendinden daha çok söz ettirmeyi başarıyor. Pantene’in global yüzü olan Ellie Goulding’e güzel saçlarının sırrını, formda kalma sırlarını ve onu mutlu eden şeyleri sorduk.

 
 
Saçlarınızı nasıl tanımlarsınız?
Sağlıklı! Saçlarım çok fazla işlem görüyor, bu yüzden saçlarımı korumak için elimden geleni yapıyorum. Aslında saçlarım genetik olarak annem ve büyükannemin saçları gibi kalın telli ama muhtemelen bunca zamandır yapılan boyalar ve işlemler zamanla saçlarımı etkiledi. Küçüklüğümden beri herkes saçlarımın ne kadar güzel olduğunu söylerdi. Bu da benim aklımda galiba özel bir yer etti ve hep bununla gurur duydum. Bu yüzden de Pantene ile çalışma fırsatı karşıma çıktığında bunun mükemmel bir ortaklık olacağını düşündüm. Saçlarımın gücünden emin olursam her şeyi yapabilirim. Özellikle seyahat halindeyken saçlarımı çok fazla şekillendirmem gerekiyor. Mesela Grammy haftası gerçekten çok çılgıncaydı. Ama neyse ki Chris Macmillan yanımdaydı ve onun ve Pantene saç bakım ürünlerim sayesinde bunu atlatabildim. Adam tam bir saç dahisi.

Saçta sizin imzanız olabilecek görünüm nedir?
Uzun, dokulu ve hacimli saçlar. Bir de sarı!

Hayatınız oldukça sansasyonel ve hayranlarınız sizden sürekli farklı görünmenizi bekliyor. Bunca işlem saçınızı nasıl etkiliyor?
Dürüst olayım hiç de öyle farklı saçların delisi değilim. Ben klasik tarzları seviyorum. Bir defasında sahneye, saçımın tamamını ince ince ördürerek çıkmıştım ve hayranlarım bunu pek sevmedi. Ama çok kullanışlı olduğunu kabul etmem lazım! Saçlarım gerçekten beni yansıtıyor. Saçlarım sağlıklı ve güçlü olduğunda ben de kendimi sağlıklı ve güçlü hissediyorum. Saçlarım artık benim imzam haline geldi ve bundan hiç rahatsız olmuyorum! Artık sadece onları korumam gerekiyor. Çok yorucu bir gösteriden ya da çalışmadan sonra duş alıp arınmayı çok seviyorum.

Ünlü bir “saç idolünüz” var mı? Saçınız konusunda kimden ya da neden ilham alıyorsunuz?
Bence Beyonce’nin saçları her zaman çok güzel. Her saç stili ona yakışıyor. Çok güzel ve güçlü bir kadın. Turnede de çekimlerde de saçlarımı saç stilistim Louis şekillendiriyor ve her zaman benim için en doğru tarzı buluyor.

Pantene ile ilgili ilk anınız nedir, hatırlıyor musunuz?
Sadece küçük bir çocuk olduğumu ve banyo yaptığımı (evimizde duş yoktu) ve kız kardeşlerimin Pantene şampuanımızı çok kullanmalarına kızdığımı hatırlıyorum! Bir de sıcak suyun çok çabuk bitmesine sinirlendiğimi! Dört kardeşiz ve bu yüzden banyoya ilk giren şanslı oluyordu o zamanlar. Çocukken de hep Pantene kullanırdım, bizim evin demirbaş şampuanı oydu. Pantene ekibiyle tanıştığımda benim hayat tarzımı ve çevreyi koruma kararlılığımı da anladıklarını gördüm. Onlar da çevreyi koruma konusunda önemli adımlar atıyor ve bu beni çok mutlu ediyor.

Yoğun bir hayatı olan başarılı bir sanatçı olarak saç bakım rutininizi programınıza nasıl uyduruyorsunuz?
7 senedir turne yaptığım için programım artık rayına oturmuş durumda. Rahatlamak ve sesimi güçlendirmek için spor yapıyorum, buhar banyosuna ve spa’ya gidiyorum. Sonra duş alıyorum, saçımı şampuanladıktan sonra Pantene saç bakım kremimi kullanıp durulamayı ihmal etmiyorum. Bugüne kadar saçlarımın yıpranmasına karşı farklı birçok ürün denedim, ancak şimdi Pantene’i keşfettim ve artık başka hiçbir şeye ihtiyacım yok! Pantene saçlarımın güçlü ve sağlıklı görünen en güzel haliyle kalmasını sağlıyor. Sonra saçlarımı gideceğim yere gidene kadar kendi kendine kurumaya bırakıyorum ve akşam 6 civarında makyajımı ve saçlarımı yapmaya başlıyorum.

Tepeden tırnağa kusursuz görünmek için beş temel ipucunuzu söyler misiniz?
Beş madde sayamam ama benim için en önemlisi, saç tipinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir şampuan ve saç bakım kremi kullandığınızdan emin olmaktır. Ben bu konuda Pantene Pro-V şampuan ve saç bakım kremlerini ısrarla tavsiye edebilirim! Ve ısıya karşı etkili bir koruyucu bakım ürünü kullanmıyorsanız saçınızı çok fazla işleme maruz bırakmamalısınız. Saçlar sürekli, deli gibi saç kurutma makinesiyle kurutulmaya uygun değil! Saçlarınıza ne yaptığınızı iyice düşünün, sonra bakımını nasıl yapmanız gerektiği konusunda bir fikriniz olabilir.

Saçlarınızın müzikle alakası nedir?
Doğruyu söylemek gerekirse ne ilgisi olduğunu bilmiyorum ama sanatçıların en ikonik şovlarının saçlarıyla epey bir bağlantılı olduğunu görebilirsiniz! Saçların hareketi her şeye canlılık katıyor ve şovun enerjisini yansıtıyor.

Ne zamandır boks yapıyorsunuz?
Sizce boks fiziksel olarak ne kadar zor?

Yaklaşık iki yıldır boks yapıyorum. Aslında boks zor bir spor çünkü yetenekli olmanız, odaklanmanız, güçlü ve kararlı olmanız gerekiyor. Ama minderlere sanki birer insanmışçasına vurmanın adrenalini, belki de ağırlıkla çalışırken olduğundan çok daha fazla çalışmanızı sağlıyor. Tabii gerçekte gerekli olmadığı sürece bunu asla kullanmam!

Ne sıklıkla antrenman yapıyorsunuz?
Her gün yapmaya çalışıyorum, bazen delice yoğun olduğumda bir günü atlayabiliyorum. Aslında antrenmanlar öyle çok yorucu değil. Sadece bir şeyler başardığımı ve gerçekten terlediğimi hissettirecek kadar çalışıyorum.

Başka ne tür egzersizler yapıyorsunuz?
Koşuyorum, yoga yapıyorum ve metabolizma egzersizlerini sıçrama çalışmasıyla birleştiriyorum. Bu sizi çevik ve esnek tutarken gerçekten yoğun çalışmanızı da sağlıyor.

İlham kaynağınız kim?
Büyükannem.

“Onsuz yaşayamam,” dediğiniz şey nedir?
Gitarım olmadan asla yaşayamam! Onu elime alıp çalamamak beni gerçekten çok mutsuz eder.

Bize kendinizle ilgili, insanları şaşırtacak bir şey söyler misiniz?
İskoç tarihine müthiş bir ilgim var.

Sizi en çok mutlu eden yer neresi?
Kedilerimle birlikte evimde olmak.

Sahip olmayı en çok istediğiniz yetenek nedir?
Dans edebilmek.

En büyük korkunuz nedir?
Yapabileceğim her şeyi en iyi şekilde yapamama korkusu. Bazen sizi oraya neyin getirdiğini ya da neye sahip olup neye olmadığınızı düşünmeden, hayatta neredeyseniz o noktada olmanız gerektiğini düşünmeniz gerekiyor.