SELENA GOMEZ

Fransız lüks moda markası Louis Vuitton’un Sonbahar-Kış 2016/17 koleksiyonu, fotoğraf dehası Bruce Weber’in
hayal dünyasında yarattığı bir hikayeyi yansıtıyor. Bir grup kadın kahramanın arasında yer alan oyuncu ve şarkıcı
Selena Gomez ise koleksiyonun yıldız kahramanı olarak ışıldıyor.

“Louis Vuitton giyince kendimi güçlü hissediyorum” diyor 23 yaşın¬daki Selena Gomez. Ünlü şarkıcı, markanın Sonbahar-Kış 20-16/17 koleksiyonunun sunulduğu ‘LV Seri 5’in yüzü olarak karşımıza çıkıyor bu kez. Bu, Selena’nın bir moda deviyle ilk reklam kampanyası. Ama moda dünyasındakiler bir süredir bu adımı bekliyorlardı. Son birkaç sezondur Louis Vuitton’un Paris Moda Haftaları’ndaki defilelerini ön sıradan izleyen Selena, bu yıl New York’un ünlü MET Balosu’na da markanın tasarımcısı Nicolas Ghesquiere ile katılmıştı.

Fotoğrafçı Bruce Weber bu şahane görsel senfonisinde, Nicolas Ghesquiere’in kahramanlarını fotoğrafladı. Modern çağın öncü kadınlarının çarpıcı ve grafik pozlarla objektiflere yansıdığı çekimde, maceracı kadının asi duruşu karşımıza çıkıyor. Nicolas Ghesquiere’in LV Seri 5 fotoğraflarından sosyal medyada ilk paylaştığı görüntü, Selena’nın yapay kürk şapkayla ve deri montla, elinde Mini Vuitton Trunk çanta tuttuğu fotoğraf oldu. Fotoğraf çok beğeni aldı ve defalarca paylaşıldı.

Daha çok Kanadalı şarkıcı Justin Bieber’ın kız arkadaşı kimliğiyle tanıdığımız Selena Gomez, aslında yedi yaşından beri kameraların önünde olan bir oyuncu. Son birkaç yıldır da müzik kariyeriyle başarılara imza atıyor.

ftm_2016-3_63-1Selena Gomez, bugün sosyal medyada 72 milyon takipçisi olan, Revival albüm turnesinin biletleri yok satan bir şarkıcı. Revival, Gomez’in beşinci stüdyo ve ikinci solo albümü. Ekim 2o15’te piyasaya sürülen albüm, henüz ön siparişteyken ABD ve Türkiye gibi birçok ülkenin iTunes listesine ve Billboard Hot 200 albüm listesine ‘1 Numara’dan giriş yaptı. Eylül başı itibarıyla Kanada ve ondan sonra da Avrupa, Dubai ve Güney Amerika ülkeleriyle yıl sonuna kadar devam edecek Revival dünya turu ise Mayıs ayında başlamıştı. Gomez ayrıca, 2o16 yılında vizyona giren dörk sinema filminde de rol aldı. Bu filmlerden ‘Kötü Komşular 2’, Türkiye’de de vizyondaydı.

Selena Gomez’in moda dünyasındaki ilk deneyimi, 2010 yılında lanse ettiği moda markası ‘Dream Out Loud’ ile oldu. Daha çok hayranı olan genç kızlara yönelik markanın kampanya yüzü de Selena’nın kendisiydi. Genç kızlıktan kadınlığa adım atan Selena Gomez, geçtiğimiz yıl ünlülerin stilisti Kate Young ile çalışarak stilini tamamen yeniledi. Moda dünyasındaki bu duruşuyla, Selena’nın yeni projelerde yer alacağına kuşku yok. Bu daha başlangıç!