TOP MODEL BABANIN TOP MODEL OĞLU – PARKER VAN NOORD

TOP MODEL BABANIN TOP MODEL OĞLU – PARKER VAN NOORD

Jean Paul Gaultier Scandal parfümünün reklam filminin iki Amsterdamlı yıldızından biri olan Parker Van Noord, JPG markasının renkli dünyasını anlatıyor bize.

Modelliğe nasıl başladın? Modellik yaparken nelerden hoşlanırsın?

Babam da bir modeldi. Gerçekten uzun bir kariyeri oldu. Bu yüzden birlikte de çalıştık. Farklı karakterleri canlandırabilme ve bunda yeni ifadeler bulabilme duygusundan gerçekten keyif alıyorum.

Çocukken hayalindeki meslek neydi?

Amcam ve büyükbabam itfaiyeciydi ve çocukken yangınla mücadele etme ve hayat kurtarma fikri beni gerçekten heyecanlandırırdı.

İlk işin neydi?

Bahçe ürünleri satan bir mağazada çalıştım ve günlük işim, müşterilerin satın aldıkları bitkilerini ve topraklarını arabalarına taşımasına yardım etmekti. Ayrıca vitrinlerin tamamen temiz tutmakla görevliydim.

En beğendiğin, gurur duyduğun özelliğin nedir?

Sadece mutlu olabilmek, küçük şeylerden zevk alabilmek beni en çok gururlandıran özelliklerimdir.

Egzersiz rutinin nedir?

Farklı rutinler yapıyorum, ya arkadaşlarımla futbol oynuyorum ya da arkadaşlarımın spor salonunda ‘squat’ ya da ‘deadlift’ gibi temel fitness pratiği yapıyorum.

Seni ne mutlu eder?

Evimin köşesinde harika, küçük ve ekolojik bir süpermarket var. Kabul etmek biraz aptalca olsa da, oraya ne zaman yürüsem gerçekten mutlu oluyorum. Sanırım bu işin basitliği.

Sana göre bir erkeğin alabileceği en iyi iltifat nedir?

Kendinden emin ancak başkalarına karşı saygılı olduğunun söylenmesi, düşünülmesi.

Modellik gerçekten nasıl bir şey?

Gerçekten harika, seyahat edip her türlü yeni yeri görebiliyor ve başka türlü tanışamayacağınız insanlarla tanışabiliyorsunuz. Bu konuda şanslıyız.

Genç bir modele vereceğin en iyi tavsiye nedir?

Modellik, daha çok ifadeyle ve giydiğiniz kıyafetlere uygun bir karakter hayal edebilmekle ilgilidir. Ve bu sadece deneyimle geliyor, her zaman tek bir yaşam tarzına takılıp kalmamaya çalışıyorum ve bu yüzden tavsiyem, model olmanıza yardımcı olacak, mümkün olduğunca çok farklı şeyi deneyimlemeniz olacaktır.

Bir model olarak vücudun hakkında çok fazla geri bildirim alıyorsundur. Yorumlarla nasıl başa çıkıyorsun? Nasıl derlerdi?.

Bir kulağımdan girip diğerinden çıkıyor! Sadece sağlıklı yaşadığımdan emin oluyorum.

Bedensel olarak öğrendiğin en büyük ders nedir?

İçimizin dış özelliklerimizden daha önemli olduğu. Oldukça uzunum ve sırt ağrısına alışkınım ama ruhuma daha fazla önem verdiğimden beri bu ağrıların hepsi çözüldü.

Kendini iyi hissetmek söz konusu olduğunda birinin sana verdiği en iyi tavsiye nedir?

Kendinizi iyi hissetmek, malzemelerin bir karışımı gibidir… Annem bana her zaman yediğimiz şeylere, kendi sebzelerimizi yetiştirmeye çok çaba ve önem göstermemiz gerektiğini öğretti. Babam da her zaman sporun ruh sağlığına olan önemini vurgular. Sanırım ailem bana çabalayarak tatmin olmayı öğretti ve bence bu, kendini iyi hissetmenin büyük bir parçası.

İlk koku hafızan nedir?

Babam her zaman 1970’lerden kalma eski bir Mercedes kullanıyordu ve arabayı doldurup tatil için Güney Fransa’ya kadar sürüyorduk. Araba gerçekten eski olduğu için hafif benzin kokusuyla doluyordu ve bu koku da tatile giderken eğlenceyi ve özgürlüğü temsil ediyordu.

Erkeklik tanımın nedir?

Mick Jagger ve David Bowie’nin yaptığı gibi erkeklik ve kadınlık arasında bir geçiş yapabilmek. Bu, bir başkasının senin hakkında ne düşünebileceğini umursamamaktır.

Ne sıklıkla spor yapıyorsun?

Haftada ortalama 3 veya 4 kez gibi diyebilirim!

En sevdiğin spor hangisi?

Futbol.

Tasarımcı ve marka Jean Paul Gaultier’i üç kelimeyle nasıl tanımlarsın?

Eğlenceli, çeşitli ve hayranlık uyandıran.

Jean Paul Gaultier aşk, hoşgörü, çeşitlilik ve eğlence barındırır genetiğinde. Marka değerleriyle nasıl bir ilişki kuruyorsun?

Bu tür değerlerin dünyayı çok daha açık hale getirdiğini hissediyorum ve bu değerlerle oynayabilmek ve bu değerleri deneyimleyebilmek gerçekten yapmaktan zevk aldığım bir şey.

Jean Paul Gaultier sana nasıl bir ilham veriyor?

Bana göre Jean Paul Gaultier, bazılarının bugün yüzleşmek zorunda kalabileceği sıradanlıktan uzak bir tür özgürlüğü temsil ediyor. Bu özgürlük değerlerine ulaştığınızda çok daha fazlasını gördüğünüzü hissediyorsunuz!

Jean Paul Gaultier Parfums’un uluslararası elçisi olmanın en sevdiğin yanı nedir?

Bu kadar farklı ve açık görüşlü daha fazla insanla tanışmak ve birleşmek!

Jean Paul Gaultier kokularında en çok neyi seviyorsun?

Hikaye anlatımı her zaman akıllara durgunluk veriyor ve çok eğlenceli!

“Her zaman modada veya parfümde kadınların özgürleşmelerine ve kendilerini güçlendirmelerine yardımcı olacak bir şeyler bulmaya çalıştım çünkü benim için onlar üstün cinsiyettir.” 90’lardan olan bu alıntı bugün hala geçerli mi sence?

Kesinlikle, kadınlara hayranlığım gerçekten çok büyük ve bir kadına hizmet etmenin çok seksi ve güçlü bir şey olduğunu düşünüyorum.