Vaser Liposuction

Vaser Liposuction

Vücudumuzun çeşitli bölgelerinde biriken fazla yağların Vaser cihazı kullanılarak alınması, Liposuction’da yeni bir uygulama. Sonuçları da çok başarılı…. Bu uygulamayı sık yapan Op. Dr. Ayaz Aslan, bize konuyla ilgili bilgi verdi.

Liposuction ilkbahar aylarında en sık yapılan estetik işlemdir. Vücudumuzun çeşitli yerlerinde birikmiş, şekil bozukluğuna yol açan, kilo vermeyle, sporla gitmeyen, inatçı yağ birikintileri can sıkar. Kurtulmanın yolu da liposuction yaptırmaktır.

Uygun koşullarda, uygun hasta seçildiğinde güvenli bir ameliyattır. Nekahatı kolay, izsiz bir ameliyattır. En istenmeyen etkilerinden biri, ameliyatsonrası ciltte dalgalanmalarve çökmelerdir. Klasik liposuction tekniğinde ince kanüller kullanarak bu komplikasyonun önüne geçilmeye çalışılır.

Vaser cihazı tam bu noktada plastik cerrahların elini rahatlatan bir gelişmedir. Ses dalgaları kullanılarak özel prob aracılığıyla önce liposuction yapılacak bölgede yağlar parçalanarak sıvılaştırılır. Takiben aspiratör yardımıyla bu yağlar dışarı alınarak temizlenir. Cihaz aynı zamanda derinin alt tabakasını ısıtarak sıkılaşmasını sağlar. Bu, cildin vücuda daha iyi adapte olmasını sağlar ve dalgalanma, çökme gibi istenmeyen şekil bozukluklarının da önüne geçer. Yöntemin diğer bir avantajı da elde edilen aspiratın (yağın) dolgu amaçlı vücudun çeşitli bölgelerinde kullanılabilirolmasıdır.

İşlem yapılan bölgedeki damarlara ve sinirlere zararvermediği, sadece yağ dokusu odaklı olduğu için ameliyat sonrası şişlik ve morluklar da çok az olur. Şekillendirici korse kullanım süresi azalır. Daha hızlı iyileşme sağlanırve daha iyi sonuç elde edilir.

PİEZO TEKNİĞİ İLE FONKSİYONEL BURUNLAR

Günümüzde burun estetiğinde ameliyat sonrasının kolay geçirilmesi için hastanın nekahat dönemine yönelik çalışmalar başladı. Ameliyat sonrası hastaları en çok rahatsız eden şikayet burun ve göz çevresinde oluşan şişlik ve morluklardır. Bunun sebebi ameliyat sırasında burun kemiğini şekillendirmek için kullanılan keskilerin yumuşak dokuya verdiği hasardan dolayı şişlik, damarların yırtılması ile cilt altına kanama ve sonucunda morlukların