Yakışıklı Bay DI VAIO

Yakışıklı Bay DI VAIO

K by Dolce & Gabbana parfümünün yüzü, İtalyan yakışıklı Mariano Di Vaio ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. İtalyan olmak, İtalyan bir markayla çalışmak ve üç çocuk babası olmak üzereydi sorularmız.

Markayla ilk çalışmaya başladığınızdan bu yana Dolce&Gabbana ile ilişkiniz zaman içinde nasıl gelişti?
Biz mükemmel suç ortaklarıyız! Aynı ideallere sahibiz ve her zaman İtalyan olmaktan aile ve arkadaşlığın önemine, geleneklerden kültürel mirasa kadar her şey üzerinde mümemmel bir şekilde uyumluyuz. Değerlerimi paylaşan bir marka ile çalışmayı seviyorum. Karşılıklı büyük bir saygı var. Sürekli büyüyen harika bir kimyamız var ve her zaman aynı frekanstayız.

Dolce&Gabbana hakkında size ilham veren nedir?
Dolce&Gabbana’nın güzelliğe dair sanatsal görüşü beni her zaman büyülemiştir. Demek istediğim, moda ve güzellik kampanyalarına bakın. Hiçbir şey şansa bırakılmaz. Gerçek hayatın canlı sahnelerini yeniden yarattıklarında bile, sonuç şaşırtıcı bir şekilde dengelidir. K by Dolce&Gabbana’yı kullandığım zaman, cildim üzerinde bütün bu güzelliği tam anlamıyla hissedebiliyorum.

K by Dolce&Gabbana’nın yüzü olmak, hayatınızda nasıl bir etki yarattı? Geçen yıl nasıldı?
Yoğun bir yıl oldu, şaka değil! K by Dolce&Gabbana turu esnasında pek çok etkinlik ve sahneye çıkışlarım oldu. Basın ve müşterilerle tanışmak, çekim ve etkinliklere, tanıtımlara ve ödül törenlerine katılmak için düzinelerce ülkeye seyahat ettim. Eğer geçen yıla dönüp bakarsam, herşey için çok minnettarım. İnanılmazdı! Dünyanın her yerinden, yüzümün olduğu reklam panolarını bana gösteren yüzlerce insan her zaman beni İnstagram’da etiketliyor. Takipçilerim ile bu tarz etkileşimi ve beni destekleme tarzlarını seviyorum. Sanki kampanyanın bir parçası olduklarını hissediyorlar! Bu aidiyet duygusundan çok onur duydum.

Neden K by Dolce&Gabbana için iyi bir marka elçisi olduğunuzu düşünüyorsunuz?
Sanırım tamamen yeni bir erkeklik kavramı üzerine K by Dolce&Gabbana’nın değerlerini mükemmel bir şekilde somutlaştırıyorum. Bu anahtar değerlerden biri de ailenin önemi. Ben üç erkek çocuk babasıyım ve ailem benim için her şeydir. Ne kadar meşgul olursam olayım, her zaman karımla ve çocuklarımla zaman geçirmeyi önceliğim haline getiriyorum ve seyahat ettiğim için onlarla birlikte olamıyorsam, gittiğim her yerde onlarla görüntülü görüşme yapıyorum. K by Dolce&Gabbana çevrenizdekilere ilham vermekle ilgili ve ben her zaman başkalarına ilham kaynağı olmaya çalışıyorum. Köklerim ve geleneklerim de benim için çok önemli. İtalyan olmaktan ve İtalyan kültürünü kutlamaktan gurur duyuyorum ve şimdi Dolce&Gabbana aracılığıyla nereye gidersem gideyim İtalya’nın temsilcisi olma ayrıcalığına sahibim.

‘Kendi tacının sahibi ol’ konsepti ile ilgili ne düşünüyorsunuz?
‘Günlük hayatın kralı’ konsepti gerçekten kendi hayatımla olan bağımı yansıtıyor. Harika bir ailem var, dostlarım tarafından etrafım sarılmış ve hem genç neslin ve hem benim neslim üzerinde güçlü bir etkim var. Dünyada ortaya çıkardığım şeyde büyük bir sorumluluğumun olduğunu hissediyorum, çünkü beni takip eden pek çok insan var. Ama ağır bir yük değil, bu bir ayrıcalık. Hayatımda huzurluyum ve insanlara ilham vermek için elimden gelenin en iyisini yapıyorum. ‘Kendi hayatımın kralı’ gibi hissetmemi sağlayan şey bu ve 30 yaşımda kurduğum şey ile çok gurur duyuyorum.

Dolce&Gabbana ile çalışmanızda en unutulmaz anınız nedir?
Elbette beni K by Dolce&Gabbana’nın yüzü olarak seçtikleri an! Dolce&Gabbana ekibi ile bir kahve dükkanındaydım ve bana önemli bir projenin parçası olmak isteyip istemediğimi sordular ve daha detayları bile bilmeden önce ‘Evet, kesinlikle’ dedim. K by Dolce&Gabbana’yı bana anlattıklarında o kadar etkilendim ki dilim tutuldu. Bu yüzden bana ‘İyi misin? Fikrini mi değiştirdin?’ diye sordular ve ben sadece kahkahayı patlattım. Bu çok komikti.

K by Dolce&Gabbana’nın yeni kokusu Eau de Parfum’u kokladığınızda ilk tepkiniz ne oldu?
Yeni Eau de Parfum’un yoğunluğundan gerçekten etkilendim. K by Dolce&Gabbana 2.0’a benziyor ve onu koklar koklamaz ona tamamen aşık oldum. İlk olarak beni çarpan şey turunçgil oldu; çok lezzetli ve taze. Sonra baharatlı yenibahar özünden gelen bir tür sıcaklık var. Kısa bir süre sonra, incir sütü notasından kalıcı hoş kremsiliği fark ettim ve sonra bütün odunsu, silhat ve güve otunu aromalarını alıyorsunuz. Burada gerçekten dumansı ve çekici yeni bir nota olan ‘nagarmotha ağacı’var. Derhal takılıp kaldım!

Orijinal K by Dolce&Gabbana kokusundan Eau de Parfum’un nasıl farklı olduğunu düşünüyorsunuz?
Eau de Parfum’de her zamankinden daha seksi ve erkeksi. Aromatik odunsular daha güçlü ve yeni bir baharatlılık var. Daha şehvetli bir koku, bu yüzden gün içinde ‘Eau de Toilette’ kullanıyorum, ve sonra gece karım Eleonora ile dışarı çıktığımda ‘Eau de Parfüm’ kullanıyorum. Ayrıca kokuların etkinlik ve dayanıklılığında da bir fark var. ‘Eau de Parfüm’ daha kalıcı ve daha yoğun, bu yüzden akşam için mükemmel.

K by Dolce&Gabbana Eau de Parfum’ü kullanan erkeği nasıl tanımlarsınız?
‘Eau de Toilette’ kullanan erkek ile aynı erkektir: özgün, karizma- tik ve günlük hayatın kralı. Ama ‘Eau de Parfüm’ ile, şimdi karakterinin daha kişisel yanlarını görüyoruz. Bu kendine güvenen, zarif ve seksi bir erkek, ama herşeyden kurtulduğu zaman, ailesi için olan yoğun sevgisi karakterinin gerçeğidir. Varoluşunun derinliklerinde yatan şey budur.