ZARAFETİN YENİ TANIMI REGÉ-JEAN PAGE

ZARAFETİN YENİ TANIMI  REGÉ-JEAN PAGE

NETFLIX’İN İNGİLİZ DÖNEM DİZİSİ “BRIDGERTON”DA ASALETİ VE CENTİLMENLİĞİYLE KALPLERİ ÇALAN HASTINGS DÜKÜ SIMON BASSET’E HAYAT VEREN REGÉ-JEAN PAGE, ŞİMDİLERDE BU TANIMI NE KADAR HAKKETTİĞİNİ İSPATLAR NİTELİKTE BİR İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE. İSVİÇRELİ SAAT ÜRETİCİSİ LONGINES, AKTÖR REGÉ-JEAN PAGE’İN EN YENİ ZARAFET ELÇİSİ OLARAK MARKAYA KATILDIĞINI DUYURDUĞUNDAN BERİ HERKESTEN AYNI SES YÜKSELİYOR: ”BUNDAN DAHA UYUMLU BİR İŞBİRLİĞİ DÜŞÜNÜLEMEZDİ!”. PAGE, SINIRLARI VE KUŞAKLARI AŞAN ZARAFETİ, KALIPLARI YIKAN DOĞAL STİL ANLAYIŞIYLA YÜKSELEN YILDIZINI PARLATMAYA UZUN SÜRE DEVAM EDECEK GİBİ GÖZÜKÜYOR.

Regé-Jean Page, Londra’da hemşire olan Zimbabweli bir anne ve vaiz olan İngiliz bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. Dört çocuğun en küçüğü olan Page, ortaokul için Londra’ya dönmeden önce çocukluğunu Harare ve Zimbabve’de geçirmiş. İngiltere’ye döndükten sonra ise hobi olarak oyunculuk yapmaya başlayan Page, yıllar sonra bu özlemini fark ediyor olacak ki ses mühendisliğini bırakarak Ulusal Gençlik Tiyatrosu’nda dersler almaya başlıyor. Verdiği bu ciddi kararla da kariyerini sonsuza dek değiştiriyor. İki yıl süren seçmelerden sonra Page, sonunda birçok ünlü ismin de mezun olduğu Londra Drama Merkezi’ne kabul ediliyor. Kariyerine Jonathan Pryce’ın karşısında The History Boys ve Venedik Taciri’nde oynayarak tiyatro sahnesinde başlayan Page, 2015 yılında BBC Three drama dizisi Waterloo Road’un son sezonunda rol alarak, dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. 2016’da History Channel’ın, Emmy adayı olmuş, büyük bütçeli mini dizisi Roots’ta Chicken George rolünü oynayarak Amerika’daki ilk çıkışını yapıyor. Performansıyla olumlu eleştiriler alan Page, ertesi yıl, Shonda Rhimes tarafından üretilen hukuk drama dizisi For the People’da rol alıyor ve asıl çıkışını yapacak olan yine Shonda Rhimes yapımı olan dönem drama dizisi Bridgerton’da başrolü kapmayı başarıyor. Centilmen Hastings Dükü rolüyle birçoğumuzun kalbini çalan Regé-Jean Page, beyazperdedeyse en son, caz döneminde geçen ve bir aşk hikâyesini anlatan, Amazon Studios yapımı, Emmy adayı film Sylvie’s Love’da rol aldı. Başarılı aktörün aynı zamanda TIME’ın, kendi alanlarında geleceği şekillendiren ve yeni nesil liderliği tanımlayan kadın ve erkekleri sıraladığı 100 Next listesinde yer aldığını da söylemeden geçemeyiz.

Bridgerton Serüveni

Netflix’in başarılı Regency dönemi draması Bridgerton’nın Hastings Dükü Simon Basset’in centilmen ve romantik tavrı, Regé-Jean Page’in yakışıklılığı ile birleşince kaçınılmaz bir etki yarattı. Birçoğumuzun kalbini eriten bu rol için kendisinin biçilmiş kaftan olduğunu da şu sözlerle ifade ediyor; “Kavram olarak romantizmin büyük bir hayranıyım. Romantizm harika bir şey ve dünyada daha fazlasına ihtiyacımız var. Özünde yatan şeylerin çoğu, farkında olsalar da olmasalar da zaten aşk hikâyeleridir”. Ayrıca kendisi Bridgerton dizisi için at binmeden, dansa kadar birçok fiziksel beceri için de özel ders almış. Emmy Ödülleri ve Screen Actors Guild Ödülleri gibi birçok organizasyonda bireysel kategorilerde aday gösterilen aktör, NAACP Image Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazandı.

Longines’in En Yeni Zarafet Elçisi

İsviçreli saat üreticisi Longines, aktör Regé-Jean Page’in en yeni Zarafet Elçisi olarak markaya katıldığını duyurdu. Page, sınırları ve kuşakları aşan zarafeti ve kalıpları yıkan doğal stil anlayışıyla bundan daha uyumlu bir işbirliği de düşünülemezdi. İngiliz aktör hakkında markanın CEO’su Matthias Breschan büyük bir heyecanla şöyle konuştu: “Regé-Jean gibi yetenekli, tavrı ve duruşu olan bir oyuncuya rastlamak çok nadirdir. Bugüne kadar halihazırda birçok şey başardı ve bunun muhteşem bir kariyerin sadece başlangıcı olduğu aşikar. Regé-Jean’in zarafeti yeniden tanımladığını söyleyebiliriz. Longines ailesi olarak hepimiz onu aramızda gördüğümüz için çok mutluyuz. ”Yıllardır “Elegance is an attitude” / “Zarafet bir tavırdır” diyen Longines için bu sözcükler bir slogandan çok daha fazlası olduğunu da Regé-Jean Page ile bir kez daha ispatlıyor.